My Journey

המסע בעקבות החלום

DANCE
NEW BEGINNINGS
TRAVEL
 NEW FRIENDS
 A DREAM COME TRUE

"לכולנו יש חלומות,אבל האם חלומות באמת מתגשמים?

אני עוצמת עיניים ועדיין לא מעכלת שהגשמתי את אחד מהחלומות הגדולים שלי, רקדתי באל איי קרוב לחצי שנה! , פוקחת את עיניי ,מחוייכת ובעיקר תופחת לעצמי על השכם. למה אתם שואלים?

כי המסע הזה ,המסע לאל איי הוא לא קל מהרבה בחינות ,צריך להיות מספיק בשלים ומוכנים לעבור אותו ובכל יום אני מזכירה לעצמי שזה הדבר הכי טוב שיכולתי להעניק לעצמי להמשך ההתפתחות שלי כרקדנית וכבן אדם.

היום חודש לאחר שחזרתי לארץ, מוצאת הרבה זמן בתקופת הקורונה הלא קלה שאנו עוברים, להביע את כל הרגשות, חוויות,זכרונות, טיפים על הדף ובעיקר לספר את הסיפור האישי שלי.

כרקדנית בת 23, שטסה לבד לאל איי בפעם הראשונה היו לי המון סימני שאלה ודברים שלא ידעתי  לא משנה מי ייעץ לי ,גם חברים ומכרים שהיו שם שניסו לתת לי טיפים לפני הנסיעה , עדיין היו לי סימני שאלה שנעלמו  אך ורק בזמן ששהיתי שם. 

בנוסף לסיפור האישי שלי ,בלוג זה נועד לתת מענה ,טיפים ואף מקום לשאלות לכל אותם הרקדנים שמעוניינים לטוס לאל איי בפעם הראשונה .

מתרגשת !

אז מאיפה מתחילים?

שלב התכנון והסיפור שמאחוריי:

כשהשתחררתי מהצבא ומתפקידי כקצינת ת"ש בחיל הרפואה בפברואר 18, לא ידעתי שאת הטיול הגדול אחרי צבא אעשה רק אחרי שנה וחצי . 

טסתי לתאילנד עם חברה מדהימה שהכרתי בטירונות ל3 שבועות מיד לאחר השחרור ובאותה תקופה חשבתי שזה הטיול שלי אחרי צבא. כמה חודשים לאחר מכן טסתי לרקוד לבד בלונדון ושוב חשבתי שזהו זה הטיול אחרי צבא  . ולמה ? כי ישר התחלתי לימודי הוראת מחול וכושר והתחלתי ללמד באופן אינטנסיבי ולעבוד כרקדנית במספר הפקות וקליפים . הלב תמיד אמר לי שאני צריכה לטייל ,לראות עולם, אבל הראש באותו רגע פעל אחרת. באותו רגע זה הרגיש נכון.

אבל לאחר שנה ,הרגשתי שמשהו לא שלם.. מאוהבת ומטורפת על התלמידים והתלמידות שלי, אוהבת ליצור ולחזור בסוף יום מזיעה ומאושרת עם הרבה אהבה וסיפוק מהתלמידים שלי אבל בכל יום שעבר ,ראיתי יותר סרטונים של רקדנים וכוריאוגרפים הכי מובילים בעולם,  באינסטגרם  מסטודיואים באל איי כמו"millennium Dance complex" ,"playground LA", הרגשתי שהגיע הזמן שלי להגשים חלום גדול ולטוס לאל איי להתאמן וללמוד מהטובים ביותר ולחזור עם הרבה ידע והשראה הן כמורה והן כרקדנית. מה שלא ידעתי שהמסע הזה ייעצב אותי מחדש גם כ"מירי".

הטיול הגדול שלי לאחר צבא היה בעקבות החלום ,לא טסתי לדרום אמריקה, או למזרח כמו מרבית מהשכבה שלי ,וזה " הטיול אחרי צבא "הכי מדהים שיכולתי לבקש מעצמי.

חשבתי על הקריירה שלי וידעתי שזו ההחלטה הנכונה. כל מי שכיר אותי יודע שאני רוקדת מגיל אפס והריקוד זה חלק עצום ומרכזי מחיי ולאחר תקופה של 3 שנים בצבא שהריקוד עדיין היה בחיי אבל לא כמרכז, הרגשתי חוסר..  אז רציתי להחזיר אותו למרכז ,את  מירי הרקדנית , ולחשוב הכי רחוק שאפשר !

כחצי שנה לפני הנסיעה ,התחלתי לתכנן הכל : הודעתי למנהלי סטודיו שלא אמשיך בשנה הבאה, עדכנתי את התלמידים, נפגשתי עם חברות שהיו שם , חקרתי בכל יום, חיפשתי דירה במשך 3 חודשים עד שמצאתי את הדירה המושלמת, חסכתי כסף, המשכתי ללמד ולהתאמן בארץ עד הרגע האחרון,   עבדתי על הגמישות שלי עם ניב גרדוס המהמם !,סגרתי ביטוחים וכל מה שבינהם, תכנון הלוז והזמן שלי באל איי, פרטים של הסטודיואים, שיעורים, טיולים ובכל יום ההתרגשות גדלה וגדלה . כמובן שלא תכננתי מה אעשה בכל דקה ובכל יום אלא רשמתי לי הכל בנקודות .לדוגמא: מורים שאני אוהבת ורוצה לקחת מהם שיעור,  ביררתי איך נרשמים בכלל לשיעורים בכל סטודיו, מקומות בילוי ,יעדים מומלצים שאסור לפספס, טיולים, הכרת אזור המגורים שלי , התנהלות כלכלית, התניידות באל איי ועוד.

תכלס, אפשר להגיד שהתחלתי לחשוב על הדברים ולפעול בקטן חצי שנה לפני אבל כארבעה חודשים לפני התחלתי לפעול בגדול ולסגור את הדברים. עדכנו את כל מי שאתם צריכים לעדכן מראש  על מנת למנוע בעיות ולגלות אחראיות אישית

לכן ממליצה לתכנן לפחות 4 חודשים מראש,מנסיון אישי! ובייחוד אם אתם טסים בפעם הראשונה לרקוד באל איי .

ההחלטה שלי לטוס לבד הייתה פשוטה מאד מאחר ויש לי 2 חברות טובות שטסו לאל איי כשנה לפניי, לא היו לי עוד חברות מהתחום שיכלו לטוס בתקופת זמן שלי ומכיוון שהמטרה העיקרית של המסע הזה היא להתאמן בסטודיואים ולרקוד במרבית היום ,לא רלוונטי היה לטוס עם חברה שלא מהתחום.

השלבים

 1. סגירת כרטיס טיסה- פניתי לסוכנת נסיעות עסקית מקסימה בשם "מיכל גדיסמן" שדאגה לי לכל מה שביקשתי במהרה ובסבלנות☺ סגרתי טיסות ישירות ( הלוך וחזור ) דרך אל על עם אפשרות לביטול ושינוי מאחר ולא ידעתי מתי אחזור במדוייק ולאן דברים יתפתחו כשאהיה באל איי. זה הדבר הכי טוב שיכולתי לעשות . תכננתי לטוס ל3 חודשים וחזרתי לאחר כמעט חצי שנה … בנוסף תכננתי גם לטייל בארה"ב וכפעם הראשונה בארה"ב זה הקל עליי שיש לי סוכנת בארץ שבשיחת טלפון יכולה לסגור את כל מה שאני צריכה ולעזור לי. בנוסף , חוסך זמן
 2. מציאת מקום מגורים- קיימות מספר אופציות מגוונות :
  כרקדנים מכל העולם שמגיעים לאל איי :
  "home for dancers", דירת שותפים של המילניום – בשתי האופציות מתגוררים עם רקדנים מכל העולם וקיימים כללים לגבי כל פתרון דיור.
  להשכיר יחידת דיור\גסטהאוס:- הפתרון שאני בחרתי עבורי. יחידת דיור אצל ישראלים –אופציה להשכרה לבד או עם שותפים, תלוי בהחלטתכם ותלוי בכל דירה. הצטרפו לקבוצת הבאות בפייסבוק :"ישראלים בלוס אנג'לס- Israelis in LA",הלוח הגדול- לוס אנגלס" ופרסמו מודעה . לרוב הדף יהיה מוצף במודעות פרסום. כל מה שניתן לעשות הוא רק לבחור בהתאם לתנאים הכלכליים והאישיים שלכם☺
  לאחר 3 חודשים של חיפושים ,מצאתי את הדירה המושלמת וגם היה בונוס: בעלי הדירה היו מושלמים שגרמו לנחיתה שלי להיות רכה ולכל השהות שלי באל איי להרגיש כמו בבית ☺ . גסט האוס בשכונת "van nuys\ גבול sherman, oaks". אזור שקט, נעים ומעולה לגור בו- מרחק כ13 דק ממרבית הסטודיואים( בלי פקקים).
  אזור נוסף ומרכזי לגור בו כרקדנים שמגיעים לאל איי – Noth Hollywood. (Noho).
 3. תכנון התניידות באל איי- כידוע לכם המרחקים בארה"ב לא נורמלים( מיילים ולא קמ"ש) ומרבית מהאוכלוסייה באל איי מתניידת ברכבים. קיימת תחבורה ציבורית(metro ואוטובוסים) – אופציה זולה אך לא בכל מקום תהיה תחנה וצריך ללכת מהתחנה עד ליעד שתצטרכו.
  השכרת רכב זו אופציה היותר יקרה אך הנוחה ביותר . ניתן לפנות בקבוצות בפייסבוק שציינתי מעלה . השכירו רק מישראלים וכמובן אל תשכחו להצטייד ברשיון הישראלי שלכם+ רשיון בינלאומי !
  ממליצה בחום על גדי ! שירות מקצועי וסבלני☺אופציות נוספות ומוכרות הן ה"uber" \"lyft". אפליקציות אלו הן ה " Get taxi" שלנו.
  הורידו את האפליקציות עם הגעתכם לאל איי.
  אין מה לחשוש ,זה לא מפחיד ובטוח .זו דרך נוחה להתניידות בייחוד כשיוצאים לבלות ושותים אלכוהול או אם בחרתם שלא להשכיר רכב\ לנסוע בתחב"צ.
 4. התנהלות כלכלית- כידוע לכם יש עמלות על כל משיכה בחו"ל, חשבו איך אתם מתנהלים כלכלית במזומן ואשראי. במידה ואתם מעוניינים שההורים\ כל בן אדם אחר יעביר לכם כסף- הדרך הקלה ביותר היא ""western union. עליכם להעביר את מספר הדרכון שלכם וכתובת מדוייקת של מקום המגורים שלכם באל איי למעביר ובזמן המשיכה בבנק הצטיידו בדרכון.
 5. ביטוח- עשיתי דרך "פספורטקארד" ,הכי נח ומהיר. לא לשכוח להצטייד בכרטיס .
  עשיתי ביטוח להכל , ציוד אישי ,ביטוח רפואי ,כולל תאונות אישיות ופציעות מאחר וידעתי שארקוד כל היום ו"אמן" רק בשורות טובות אבל ליתר ביטחון ,חשוב מאד כרקדנית.
  הורדתי את אפליקציית " pocket" ויכולתי לשוחח עם נציג במהרה.
 6. סים \פלאפון- במידה ואתם מעוניינים לעשות סים דרך חברות בארץ אחלה ועשו זאת לפני הנסיעה ,אבל הדרך הקלה ביותר היא חברת " T-mobile", רשת בכל ארה"ב שדרכה תוכלו לעשות סים אמריקאי. ביום קניית הסים תקבלו מספר אמריקאי שתוכלו לנהל שיחות בתוך ארה"ב- חשוב מאד, מנסיון ..
  לא לשכוח לשמור את הסים הישראלי שלכם במקום שתוכלו למצוא בקלות ושלא יילך לאיבוד כדי שבזמן הטיסה חזרה הבייתה ,תחליפו את הסים בחזרה ללא בעיות
  התשלום הוא כל חודש . עליכם לגשת לאחד מהסניפים בכל חודש ולעדכן תשלום או שניתן להתקשר למוקד הטלפוני. ממליצה ללכת פיזית -יותר מהיר.
 7. הורידו את אפליקציות הסטודיואים וצרו לכם חשבון. ממליצה להוריד את אפליקציית "mindbody" שהיא פתרון לכל מה שאתם צריכים ! באמת , היא הייתה החברה הכי טובה שלי בכל לילה שנרשמתי לשיעורים ביום למחרת 😉 ולמה ? היא מרכזת את כלל הסטודיואים במקום אחד ,לפי תאריכים ושעות וכך ניתן לראות בכל יום איזה שיעורים יש ולהחליט איזה שיעור תקחו לפי שעות וללא התנגשויות. החיסרון של כל אפליקציית סטודיו בנפרד שאתם תצטרכו לעשות את " העבודה הקשה" ולראות איזה שיעור יש בכל שעה ובכל מקום ולוודא שאין התנגשויות וזה יכול לקחת לכם גם שעות .יש המון שיעורים בכל יום, חסכו זמן ומאמץ ☺
  בנוסף באפליקציה יש חבילת מחיר לכל סטודיו ,בחרו את החבילה הנוחה לכם וחסכו כסף. הזמינו לשיעורי  adult.
  לשיעורי masterclass אין חבילה ,מחיר פרטני ומומלץ להזמין מראש –כשבוע-כמה ימים לפני. התשלום הוא באשראי שהוכנס לאפליקציה ולא במזומן. במידה ואתם מעוניינים לשלם במזומן שלמו מראש בסטודיואים על חבילות .בכל ערב בחרתי איזה שיעורים אעשה למחרת והזמנתי את מקומי באפליקציה. במידה ותזמינו באותו יום, אפשרי אך יכול להיות שהשיעור יהיה "sold out" ולא תוכלו לקחת שיעור זה.
 8. תיקיית מסמכים- עשו לכם תיקיית מסמכים חשובים כמו- צילומי דרכון, מסמכים, ביטוח, וסיסמאות, כל דבר חשוב ! וכמובן אל תשכחו להשאיר להורים בארץ צילום דרכון ליתר ביטחון.
 9. google maps- -החבר השני הכי טוב שלכם, סמנו במפה ושמרו מקומות כמו הסטודיואים, מקום מגורים וכ"ו לפני הגעתכם לאל איי .בנוסף עשו סקירה קצרה על המקומות שיש מסביב למקומות המרכזיים שתהיו באל איי ושמרו לכם במועודפים☺ זה עזר לי להכיר את ה"שטח" מהר ובקלות. כמו כן, במהלך השהיה שם היעזרו בגוגל maps בכל דבר שתצטרכו. ניתן להיעזר בוויז בנסיעה.

היום

4.09.2019
לקחתי איתי 2 מזוודות
תיק קטן לטיסה, משפחה מדהימה ויצאתי לשדה התעופה. איך אפשר לשכוח את הרגע הזה ? הנסיכה של הבית עוזבת את הקן,( הרי מי שיודע אני צלע משלישייה ,אחות ל2 אחים מהממים). וזו הפעם הראשונה שעזבתי את הבית וטסתי לתקופה ארוכה שזמן השהייה לא כל כך ידוע מראש ומעורפל ,כאשר הקרובים לי מכל לא יודעים מתי אחזור . אין על המשפחה שלי בעולם, וההורים שלי, ! כפרה עליהם! הכי תומכים שיש ! כולם עמדו איתי בתור עד לבידוק הבטחוני, שם נפרדנו . עוד חיבוק ,ועוד נשיקה, ורגע אמא אל תדאגי יהיה בסדר ,אבא אל תבכה, רון ואליעד אתגעגע, אתגעגע לכולכם.. לא מצליחה לעצור את הדמעות.. לא מסוגלת לעזוב אותם ומתעכבת שם עוד כמה דק אבל עם זאת מתרגשת.. וואו יוצאת למסע לבדי בפעם הראשונה בחיי, תעירו אותי מהחלום הזה אני טסה בפעם הראשונה לארה"ב, טסה לרקוד באל איי! זה אמיתי? אומרת לעצמי בלב . מחבקת חיבוק אחרון, תמונה ,קצת סטורי( איך אפשר שלא ). ויוצאת לדרך.
4.09.2019
5.09.2019
נחתתי בלוס אנג'לס
ואפשר להגיד שהייתה לי " נחיתה רכה☺" בעלת הדירה ומשפחתה קיבלה אותי עם חיוך ענק על הפנים וליוותה אותי ביומיים הראשונים בכל הסידורים שלי . הדירה הייתה קסומה ולגמרי הרגשתי שבחרתי נכון. הכל היה מושלם. למזלי אחת מהבנות של בעלת הדירה בגילי , נוי. התחברנו עוד משיחות כשהייתי בארץ והיא דאגה להכיר לי את המקומות הכי שווים ושאסור לי לפספס באל איי בשבוע הראשון בסטייל ☺ לקח לי כמה ימים לארגן את כל הדברים שלי, לעשות סידורים כמו פלאפון, סופר ,רכב ,התמצאות וכ"ו. אם כבר הזכרתי, רכב ! לנהוג בארה"ב יכול להיות מפחיד בהתחלה, 6 נתיבים ,שילוט שונה, הכל שונה אבל למזלי למדתי קצת מהחוקים והכללים כשהייתי בארץ ולכן הרגשתי יותר רגועה. תוך יומיים נכנסתי לעניינים וזו בין ההחלטות הטובות שעשיתי עבורי ,להשכיר רכב באל איי☺ רגע איך אתם לא תוהים לעצמכם מתי אני מתחילה לספר על חווית הריקוד שלי שם? אז הנה ממש עכשיו ואני מתרגשת לחלוק אתכם את זה .
5.09.2019
10.09.2019
לקחתי כמה ימים להתאקלמות
לאחר שלקחתי לעצמי כמה ימים להתאקלם, התחלתי לרקוד, להתאמן בסטודיואים. הרי זו המטרה שלשמה טסתי לא?! זוכרת את הפעם הראשונה שנכנסתי ל"Millennium Dance Complex" ,LA" "playground ","Movement Lifestyle," Tmilly TV", "kreativeMndz Dance Academy " ,"Evolution Studios" ,"The Eleven Studios". אין רקדן בעולם שלא מכיר את השמות הללו, ומי שלא מכיר ,הגיע הזמן להכיר ☺ הסטודיואים הכי טובים בעולם נמצאים בלוס אנגל'ס והם מכתיבים את סצנת הריקוד העולמית. סרטונים ויראלים שרצים ברשתות החברתיות, מורים ,כוריאוגרפים ורקדנים שעובדים בתעשיית המוזיקה העולמית. הכל שם. זוכרת את השיעורים הראשונים שלי, כמה שחיכיתי לזה ..התרגשות שיא ,חששות ,מורים שמלמדים באנגלית, מהירות שיא ,רמה אחרת , רקדנים הכי טובים בעולם ,משהו שלא הייתי רגילה. אבל האמנתי בעצמי לאורך כל הדרך, ואמונה זה חשוב מאד . אפשר להגיד שהתאקלמתי די מהר וכל זה כי הייתי ממוקדת מטרה, התמכרתי לתחושת האדרנלין שהתגעגעתי אליה כל כך ועשיתי את מה שאני אוהבת מהבוקר עד הלילה . שעות של אימונים כל יום והרבה משמעת עצמית. אם אתחיל לכתוב כל מה שעברתי בחצי שנה הזאת זה לא ייגמר אבל אנסה לתמצת בצורה הכי טובה שאני יכולה ☺
10.09.2019
20.09.2019
בניתי סדר יום
אז איך היה נראה סדר היום שלי ? נתחיל בזה שהייתי הולכת לישון מאוחר מאד כל יום, שיעור אחרון יכול להסתיים ב11 בלילה , להגיע הבייתה ,להכין ארוחת ערב\ לילה, לנקות ,לסדר, לעשות כביסה ,לדבר עם חברים ומשפחה מאחר והלילה שם זה היום בארץ, קצת אינסטגרם, לפעמים לצאת עם חברים וחברות , השעה כמעט 3 בלילה ,רק אז הייתי הולכת לישון.. שלא תחשבו אהבתי את זה ,אהבתי להיות עצמאית ,לדאוג לעצמי, לעשות דברים שלא הייתי רגילה לעשות ,זה ביגר אותי מאד וגרם לי להעריך עוד יותר את כל מה שאמא שלי עשתה עבורי בבית ובמיוחד להבין אותה יותר. השיעורים התחילו החל משעות הצהריים המוקדמות עד הלילה . בבוקר הייתי עושה סידורים בבית ,מטיילת והולכת לחדר כושר . אהבתי את השגרת חיים הזאת, הרגשתי חופשיה להחליט איך ייראה הסדר יום שלי ולעשות את מה שאני אוהבת . כשהייתי שם לבד הייתי חייבת ללמוד לבשל, לא רציתי להיכנע לג'אנק של אמריקה , אז למדתי לבשל ויש יגידו כמו חברה שלי דניאל, שטעים ☺ דרך אגב דניאל.. החברה הכי טובה שלי במסע הזה, החברה שעברה איתי הכל, רקדנית , טסה לבד בדיוק כמוני , ועברה איתי 4 חודשים מהמסע הזה ☺ איזה כיף להכיר חברים חדשים . טיילנו בכל קליפורניה – כביש 1 וסן פרנסיסקו – הטיול הכי מדהים שעשיתי בחיי!, סן דייגו, ביקרנו בכל פארק אפשרי, כל אטראקציה , ובעיקר הרבה תמיכה ואוזן קשבת אחת לשנייה ☺ מצאו חברים קרובים ותהיו פתוחים להכיר אנשים שונים מכל העולם !- במהלך המסע הכרתי בסטודיואים רקדנים מכל העולם : סין, יפן, איטליה, יוון, ברזיל, ונצואלה, שבדיה ,מקסיקו, ארה"ב,וישראל כמובן ☺ כיף להכיר אנשים מדהימים ,שעוברים מסע בדיוק כמוני ושהריקוד מחבר ביננו ללא מילים. ואם כבר מזכירה את המילה " מילים"- וואו האנגלית שלי השתפרה פלאים וזו הייתה אחת המטרות שלי ☺ אפילו עשיתי שת"פ עם ידיד מאיטליה שהכרתי ועשינו סרטון פחות מ24 שעות . בנוסף למדתי לשלב את החיים האישיים בשגרה האינטנסיבית : לאחר זמן קצר שהגעתי לאל איי חוויתי פרידה מבן זוג . יכולתי להישאב ולהיכנס לדאון ,אבל בחרתי להסתכל על חצי הכוס המלאה. אני תמיד מאמינה שכל מה שקורה קורה מסיבה וזה לגמרי נכון. אני בחרתי ללכת אחרי החלום שלי ואין בי חרטות. במסע כל כך ארוך ולא רגיל מתעוררים קשיים נוספים כמו: געגועים למשפחה, לחברים, התמודדות לבד עם אתגרים שמתעוררים בדרך, לפעמים בדידות אבל ההתמודדות שלי הייתה להנות מהמקום הקסום שאני נמצאת, להעריך את האנשים שהקיפו אותי באהבה ותמיכה ,להמשיך להאמין בעצמי , לשחרר כשצריך ולא לשכוח לרגע מה ה" האני מאמין שלי" ולמה הגעתי לכאן מלכתחילה.
20.09.2019
15.10.2019
הכל התחיל לקרות
צריך לדעת לשלב בין הנאה לבין המטרה העיקרית . בילינו בעיקר בסופשים( שבת-ראשון) ומשני-שישי רקדתי שעות בכל יום ,התמדתי ,עבדתי קשה ואחרי חודש דברים התחילו לקרות ☺ *נבחרתי לרקוד ב"selected group" ועם הזמן נבחרתי באופן קבוע- איך כל זה קרה ? לכל אחד זה יכול לקרות ! ואני יודעת זה חלום של כל רקדן ! לא ציפיתי שזה יקרה כל כך מהר וכל אחד וקצב ההתפתחות שלו ☺ חשוב מאד להיות סבלניים ,ולזכור שזו לא המטרה העיקרית. אלא הדרך. ברגע שהייתי ממוקדת מטרה, התמדתי בשיעורים של כל מורה ,חשבתי על להשתפר ,ללמוד ולשאוב מידע והשראה מכל מורה , זה קרה. זה כבוד ומרגש ברמות להיבחר לרקוד מול המצלמה ולהיות בסרטונים. תתמידו, תהיו מפוקסים, תמיד תציגו את עצמכם, תגידו תודה לכל מורה בסוף שיעור, תהיו עם ביטחון, אל תשכחו מי אתם ומה אתם שווים. תפגרנו לרקדנים בסטודיו, אל תהיו תחרותיים למרות שזה קשה שם אבל באמת מה שאהבתי בשונה ממה שאני רגילה ,זו האווירה המדהימה שהייתה בסטודיו. פרגון, כל אחד מסתכל אך ורק על עצמו בשיעור ומפרגן לאחר. עם זאת תלכו לרקוד קדימה, תעשו את הכי טוב שלכם, תתבלטו בצניעות ואל תדרכו על אחרים. ככה פעלתי ותאמינו לי שלמי שמגיע להיבחר בסופו של דבר המורה רואה את זה והוא יבחר אותו. אז תהיו נחמדים אחד לשנייה גם אם תיתקלו ברקדנים שהם לא בגישה הזאת. בנוסף מה שעזר לי להתבלט לטענת המורים זה הלוק שלי☺ חוץ מזה ,השקעתי בסטייל ,בלבוש, הגעתי מטוקטקת לכל שיעור , התאפרתי, כי כזאת אני ☺ מסתבר שזה חשוב מאד , כשאתה מגיע עם צבע\ לבוש בולט\ לוק מיוחד\ תסרוקת מיוחדת זה מושך את העין ועוזר לבלוט. אז נבחרתי לרקוד בקבוצה של 3 לרוב ולעיתים עד 5 אנשים. אבל המשימה הקשה יותר היא לרקוד מול המצלמה.
15.10.2019

עברתי דרך והנה

 1. קחו כמה טיפים מהנסיון האישי שלי לרקוד מול מצלמה בצורה הטובה ביותר -אל תתנו ללחץ להשתיק אתכם- נסו להנות מהסיטואציה והמעמד המלחיץ ואמרו לעצמכם " מעמד מרגש ולא מלחיץ".

 2. חשבו שאתם רוקדים בשיעור כרגיל והמצלמה היא המראה . מחשבה זו עזרה לי מאד בהתחלה.

 3. התייחסו למצלמה- הסתכלו למצלמה, אל תתעלמו ממנה, אחרת הסרטון יהיה פחות אפקטיבי.

 4. במידה ואתם מתבלבלים, הכל בסדר ,אנחנו בני אדם לפני הכל . אל תעצרו . המשיכו כי זה הורס את הסרטון לרקדנים האחרים שאתכם ולא תמיד המורה יתן עוד הזדמנות לרקוד שוב .

  יתרון נוסף לרקוד בקבוצה שניתן להסתכל על רקדן אחר במידה והתבלבלתי ,להיעזר בו ולחזור לעניינים מהר. נצלו זאת.

 5. שמרו על ספייסינג תשאבו אנרגיות מכל הרקדנים, חשוב מאד לרקוד כקבוצה ועם זאת להבליט את הייחודיות שלכם כרקדנים.

 6. הסריטו את עצמכם רוקדים קומבינציה- תשפטו את עצמכם בצורה מקצועית, האם הסתכלתי למצלמה"? האם שמרתי על ספייסינג

 7. כתבו הערות ויישמו – זה יעזור לכם להגיע לשיעורים מוכנים יותר .

 8. איך שומעים על אודישנים שלא דרך סוכנות ? מנסים לשמוע על אודישנים שהם פתוחים לא רק לסוכנויות דרך מורים\רקדנים\כוריאוגרפים\חברים בתחום\רשתות חברתיות.

 9. האם כל רקדן מכל העולם שהגיע להתאמן באל איי ולא נמצא בסוכנות יכול להגיע לאודישן? כן.כל אחד. הקושי הוא בידע מתי מתקיימים אודישנים. וכמובן בהתאם להגבלת גיל. אם אודישן הוא מגיל 18+ ואת\ה בת\בן 16 לדוגמא, לא תוכל\י לגשת לאודישן הספציפי הזה. 

 10. מה צריך להביא לכל אודישן ? רזומה+תמונות- resume+headshots .
  שני הדברים הללו הם תנאי מחייב לביצוע האודישן. במידה ואין לך את זה ,אתה לא יכול לגשת לאודישן באל איי!
  כך נראה HEADSHOTS מקצועי שמראש מביא יותר מ"לוק" 1.
  רזומה נראה כך (לחץ > לצפייה)

 11. RESUME: חייב להיות כתוב באנגלית, כמובן מתייחס לרזומה של כל רקדן .למשל: אני רקדנית מישראל אז רוב הרזומה שלי יהיה מבוסס על עבודות והפקות מישראל. במידה ועשיתי דברים בילאומיים כמובן שאציין, אך הדרישה היא לא מה הרזומה שלי באל איי הרי אני לא משם.
  לקחתי את הרזומה שלי שכתוב בעברית ושכתבתי אותו באנגלית. נעזרתי במורים מהסטודיו להתייעצות.

 12. HEADSHOTS : עשיתי דרך ALISSA ROSEBOROUGH– קיבלתי המלצות רבות. ניתן לפנות אליה באינסטגרם. מקצועית מאד, ממליצה בחום !
   ההחלטה ל4 תמונות ביחד היא אישית, כל אחד יכול לבחור מה שמתאים לו.

 13. איפור וסטיילינג לצילומים: אליסה הפנתה אותי למאפרות שהיא ממליצה . בחרתי ב: LARKEMAKEUP.
  וסטיילינג עשיתי לעצמי-  בחרתי לעשות  headshots עם 4 לוקים –URBAN,COMMERCIAL,SEXY, DANCE.   בהמלצת אליסה שהסבירה לי שבאודישנים לסוכנויות למשל, מחפשים את כל הלוקים. אודישן לעקבים- הלוק הנשי והסקסי יותר.

 14. יש להדפיס את שניהם על גודל דף A4, ולהדק עם שדכן ב4 פינות.

 15. הכי חשוב תהיו גאים בעצמכם !
שיעורים שנבחרתי בקבוצות הselected group"" :

היפ הופ\ג'אז פאנק

Tevyn Cole ,Dana Alexa, DAE DAE Coleman ,Jonatan Sision ,Camron, Lee ,Rob Ritch, Gavriel Ash ,Jaefusz, Willdabeast

עקבים

Amy Morgan ,jersey-Michelle Maniscalco ,Shirlene Quigley, Aliya Janelle-solo ,Nicole Kirkland.

#Performance @JR TAYLOR

חשבתי מה עוד אני יכולה לעשות בדרך להצלחה?

להגיע כרקדנית ולסיים את המסע כרקדנית מקצועית. לעבור דרך ותהליך אישי ,לעשות כל מה שביכולתי ותלוי בי כדי להגיע לפסגה. בתחילת המסע לא חשבתי שיהיו לי מטרות ושאיפות חדשות, שקרו אך ורק באל איי. לדוגמא: להתקבל לסוכנות ובעתיד ובזמן המתאים להופיע בטור- "TOUR" עם זמר\ת בינלאומי.

 לפעמים במיוחד בארה"ב יש דברים שלא תלויים בנו,שמונעים מאיתנו להגשים חלומות. למדתי לקבל אכזבות שלא תלויות בי ובעיקר התמקדתי בדרך.

אני מאמינה שניתן להתגבר על כל מכשול גם אם זה לוקח זמן ומקווה להגשים את כל החלומות שלי.

ככל שעבר הזמן הבנתי איך הדברים עובדים באל איי. יש 5 סוכנויות  הכי טובות שמייצגות רקדנים וכוריאוגרפים בינהם : BLOC,MSA.

הסוכנויות מעניקות לרקדנים מקצועים עבודה בתחום : קליפים, פרסומות, TOUR  עם זמר בינלאומי ועוד.

בשביל להיכנס לסוכנויות יש מספר קריטריונים ושלבים ובינהם : זכאות לויזת עבודה .

הסוכנויות מפנות את המיוצגים שלהם לאודישנים וניתן להשיג עבודה "book A job" רק באמצעות אודישנים.

30.12.2020
טסתי לוגאס
את שנת 2020 התחלתי עם המון דברים מרגשים : טסתי לווגאס ב"new year" והתחלתי שנה אחרי חופשה חלומית ומטורפת ! חווית האודישנים שלי וטיפים: ניגשתי. ללא מעט אודישנים ןאף התקבלתי בחלקם : אודישנים לסוכנויות, פרוייקטים, סיבוב הופעות עם זמרת ועוד. הגיעו רגועים,עם לבוש המחמיא לכם ותואם את האודישן, איפור+שיער מאורגן מהבית, הביאו עקבים בתיק לכל אודישן, ממליצה להקדים כשעה קודם. יום האודישן יכול להיות ארוך- הצטיידו באוכל וחטיף אנרגיה . והכי חשוב אל תשכחו להביא resume+headshots.!
30.12.2020
20.01.2020
הופעתי
הופעתי עם זמר היפ הופ באל איי: "pilot jones "—Justin Christopher(JC). זוכרים שסיפרתי לכם שהכרתי המון רקדנים חברים מכל העולם? אז לאחד מהם קוראים-jet. רקדן וכוריאוגרף שחי באל איי. הכרנו באחד מהשיעורים בסטודיו ומאז הפכנו להיות חברים קרובים. ערב אחד ,קיבלתי שיחה ממנו והוא שאל אותי אם אני מעוניינת להופיע בכוריאוגרפיה שלו לזמר היפ הופ שידוע באל איי. לא היססתי, התרגשתי מאד וזו אחת החוויות הכי מדהימות שחוויתי באל איי. תמיד רציתי להופיע עם זמר בינלאומי ועוד באל איי ?! לכן כמו שאמרתי, צרו קשרים וחברויות,כי אין לדעת איזו הזדמנות תחכה לכם באופק
20.01.2020
30.01.2020
קורס האינטנסיב של" עדן שבתאי"
ELEVATE BY EDEN
: הגשתי מועמדות והתקבלתי. זכיתי ללמוד מעדן ,לקבל ידע וכלים שיעזרו לי בקריירה . מי שלא מכיר את עדן היא כוריאוגרפית ישראלית שעברה לאל איי לפני מספר שנים והיום היא עובדת בתעשייה באל איי ככוריאוגרפית נחשבת מאד . חלק מהתכנים שלמדתי: עבודה על סט צילומים, עבודה על הליכות-"walks" על עקבים, למידת כוריאוגפיה של הזמרת "Ava Maxs", חווית אודישן אמיתי, ,חשיפה ולמידה מכוריאוגרפים מובילים כמו - "Calvit"- "Camila Cabello" .
30.01.2020
12.02.2020
טסתי לניו יורק
המסע הגיע כמעט לסיומו , בחרתי לסיים את המסע בניו יורק ☺ אני עדיין לא מעכלת את כל מה שעברתי ,מודה על כל הזדמנות שניתנה לי , וכל הזדמנות שיצרתי . חוזרת הבייתה עם מלא ידע והשראה וכמירי חזקה ,בוגרת ועצמאית .
12.02.2020

מה הלאה?

השאיפה היא לעבוד בתעשייה בארץ, לכבוש כל במה אפשרית ,ללמד ולהעביר סדנאות , להמשיך לחשוב בענק עד למסע הבא .
תודה לך LA על הגשמת חלומות,
ואמריקה תודה שהיית טובה אליי , עד לפעם הבאה,
כבר מתגעגעת.
מירי.

רוצים לדעת את הTOP 10 שלי מהמסע?

הרשמו לניוזלטר